RESPONSABIL PUBLIC RELATIONS, MARKETING & FUNDRAISING – CONCORDIA Romania

Organizatia Umanitara Concordia Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- elaborarea, implementarea si coordonarea strategiei de marketing si PR a organizatiei
- promovarea imaginii organizatiei in fata autoritatilor, comunitatii, publicului larg si finantatorilor in maniera eficienta si proactiva, cu utilizarea maximala a tuturor resurselor de propagare informational
- mentinerea si dezvoltarea relatiei cu mass-media
- lobby pentru sustinerea si promovarea proiectelor si programelor derulate in cadrul CONCORDIA Romania
- organizarea si coordonarea evenimentelor de strangere de fonduri in favoarea organizatiei

CERINTE

- studii superioare
- experienta de minim 5 ani in PR
- expertiza in fundraising si dovada unor proiecte reusite
- cunoasterea limbii engleze (cunoasterea limbii germane constituie un avantaj)
- permis de conducere

BENEFICII OFERITE

Se ofera posibilitatea de a lucra intr-o organizatie dinamica, serioasa, dedicata copiilor si tinerilor aflati in situatii de dificultate, alaturi de o echipa multidisciplinara. Pachetul salarial este motivant, adecvat responsabilitatilor postului.

CONCORDIA este o organizaţie umanitară, neguvernamentală, apolitică şi non-profit, care are ca obiectiv recuperarea şi reintegrarea socială, şcolară şi familială a copiilor şi tinerilor care provin din familii dezorganizate, defavorizate social sau direct din stradă.