RESPONSABIL PROTECTIA MUNCII, PSI SI PROTECTIA MEDIULUI

STEP UP Professional HR Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza proiectele si activitatile care privesc sanatatea si securitatea in munca, P.S.I. si protectia mediului, atat pentru sediul central cat si pentru punctele de lucru din tara
- Asigura conformitatea cu reglementarile legale in vigoare privind protectia muncii, P.S.I. si protectia mediului de catre toti anagajatii
- Intocmeste documentatiile necesare si asigura la timp obtinerea, reavizarea si reinnoirea avizelor, acordurilor si autorizatiilor
- Colaboreaza cu institutiile abilitate din domeniul protectiei muncii, P.S.I. si protectiei mediului
- Realizeaza instruirea introductiva generala si instruirea periodica a angajatilor in domeniul protectiei muncii P.S.I. si protectiei mediului
- Intocmeste programul de masuri pentru protectia muncii si planul de interventie P.S.I., atat pentru sediul central, cat si pentru toate punctele de lucru
- Intocmeste raportarile aferente

CERINTE

Studii/ Formare:
- studii superioare tehnice
- atestat in domeniul protectiei muncii
Experienta: preferabil - minim 1 an in domeniul Protectiei muncii
Cunostinte: buna cunoastere a legislatiei roman aplicabile in domeniu
Limbi straine: cunostinte de limba engleza/franceza
Operare PC: bune cunostinte de operare PC (Word, Excel, Internet)
Carnet de conducere: categoria B
Calitati personale:
- Disponibilitatea de a se perfectiona si in domeniul PSI si protectia mediului (cursuri asigurate la initiative companiei)
- Disponibilitate pentru deplasari
- Abilitati de comunicare si relationare; atitudine puternic pro-activa
- Rigurozitate; adaptabilitate; dinamism
- Capacitate de planificare si organizare; seriozitate si corectitudine profesionala

DESCRIEREA FIRMEI

Sunteti in cautarea job-ului mult visat?
Step Up abordeaza procesul de recrutare si selectie de personal ca pe o situatie de win-win. Ceea ce vizam este
atat compatibilitatea postului cu cerintele candidatului cat si compatibilitatea candidatului cu cerintele angajatorului.
Step Up este partenerul de care aveti nevoie in atingerea obiectivelor dumneavoastra! Construiti-va o cariera
de succes cu ajutorul specialistilor Step Up!
Firma Step Up Professional HR Services asigura solutii optime de recrutare si selectie de personal.
Oamenii reprezinta cheia unei afaceri de succes. Specialistii nostri au experienta in utilizarea diferitelor
metode de recrutare si selectie: baze de date, reteaua de contact, internet
- baze de date, mass-media, head hunting.
Serviciile noastre de recrutare si selectie de personal
vizeaza:
- top management
- middle management
- staff administrativ