Responsabil Proiect Motor si Cutie de Viteza

RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE

Job expirat

RESPONSABILITATI

In cadrul Unitatii Elementare de Lucru (UEL) responsabilul de proiect coordoneaza operatiunile de dezvoltare, validare si industrializare a functiilor din domeniul sau, respect¿nd conditiile legate de Calitate, Costuri, Termene si Relatia cu Furnizorii stabilite pentru toate locatiile de productie.

In cadrul grupului de studiu:

Organizeaza activitatile grupului (Intalniri, livrabile pentru fiecare jalon din proiect, delegatii, relatia cu furnizorii etc.)
Arbitreaza Intre diferitele functii din grup si ia deciziile tehnice care permit atingerea obiectivelor legate de Calitate, Costuri, Termene (QCD)

CERINTE

Alaturi de inginerii proiectanti:

Stabileste solutiile tehnice
Defineste validarile
Se asigura de evolutia prestatiilor furnizorilor
Asigura demararea proiectului In toate locatiile
Participa la Int¿lniri de capitalizare pentru a Isi Imbunatatire capacitatile profesionale
Participa la grupurile de lucru legate de evolutia proiectelor
Isi analizeaza activitatea si aduce sugestii pentru a creste productivitatea

Renault Technologie Roumanie este noul centru de de inginerie Renault. Prezent in 118 tari si reprezentand prima marca europeana, Renault este astazi al patrulea constructor mondial prin alianta cu Nissan.
Viitorilor angajati le oferim oportunitatea de a evolua profesional, de a se forma pe parcursul carierei si de a lucra intr-o companie cu un mediu de lucru placut.