Responsabil Programare Comerciala

Automobile Dacia SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Introduce in sistemul informatic de previziuni obiectivele de vanzare;
- Calculeaza si introduce in sistemul informatic cererea comerciala de fabricatie de autoturisme;
- Colaboreaza cu departamentul gestiune comenzi pentru a stabili ritmul lansarilor in fabricatie in functie de nivelul stocurilor existente;
- Identifica eventualele erori in sistem si analizeaza cauzele in colaborare cu seful ierarhic;
- Redacteaza si actualizeaza proceduri aferente ariei de activitate;
- Redacteaza, verifica si transmite raportari de activitate.

CERINTE

- Absolvent(a) de studii superioare, de preferat economice;
- Experienta in statistica, marketing, logistica constituie avantaj;
- Foarte bune cunostinte de limba franceza, cunoasterea limbii engleze constituie avantaj;
- Foarte bune cunostinte de operare in Excel;
- Rigurozitate, initiativa, capacitate de analiza si sinteza, atitudine orientata catre gasirea de solutii.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial competitiv;
- Oportunitati de dezvoltare profesionala.

DACIA parte integranta a grupului RENAULT, grup de origine franceza care si-a consolidat dimensiunea internationala din momentul realizarii aliantei sale cu NISSAN va ofera acum posibilitatea de a descoperi si lucra in lumea pasionanta a automobilului. Fabricam si comercializam produse si servicii tot mai moderne si mai inovatoare, iar dumneavoastra aveti oportunitatea sa ne insotiti in realizarea obiectivelor noastre.