RESPONSABIL PRODUS

S.C. MINIBLU S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Colecteaza, sintetizeaza si analizeaza informatii asupra furnizorilor si produselor, cautind cele mai competitive preturi pentru produsele pe care le achizitioneaza Participa la negocierea contractelor cu furnizorii
- Pregateste cereri de oferta, analize de oferta, contracte achizitie
- Monitorizeaza derularea contractelor de achizitii (respectarea clauzelor contractuale, atingerea trageturilor, livrarea, calitatea produselor)
- Intocmeste rapoarte privind marja de vanzari, profitul, rotatia marfurilor
- Intocmeste antecalculatiile de pret pentru ofertele primite
- Actualizeaza baza de date clienti/furnizori si intocmeste rapoarte periodice catre Directorul Achizitii
- Respecta politicile si procedurile de achizitie ale companiei

CERINTE

- Experienta minim 1 an in achizitii si/sau vanzari
- Foarte bune abilitati de comunicare si negociere
- Atitudine proactiva, orientata catre rezultat
- Cunostinte de operare PC: MsOffice, Internet
- Limba Engleza – scris, vorbit - nivel avansat

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru dinamic, profesionist
- plan de motivare corespunzator performantelor personale si ale organizatiei
- salariu motivant

Miniblu este primul lant de magazine pentru copii din Romania care si-a propus realizarea unei retele nationale de magazine. Miniblu ofera produse destinate copiilor cu varsta cuprinsa intre 0 si 3 ani, produse sub marca proprie Miniblu sau apartinand si altor marci de prestigiu precum K’s Kids, Blue Box, Fisher Price, Chicoo, Avent, Farlin etc