RESPONSABIL PM/PSI

SC EURIAL INVEST SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura respectarea la nivelul companiei a reglementarilor si legislatiei in vigoare referitor la protectia muncii;
Asigura evaluarea riscurilor de accidentare si imbolnavire profesionala la locurile de munca;
Presupune identificarea factorilor de risc de accidentare si imbolnavire profesionala si stabilirea nivelului de risc pe loc de munca si unitate;
Controleaza, pe baza programului de activitate, toate locurile de munca, in scopul prevenirii accidentelor de munca si imbolnavirilor profesionale;
Asigura instruirea si informarea personalului in probleme de protectia a muncii, atat prin cele trei forme de instructaje (introductiv general, la locul de munca si periodic), cat si prin cursuri de perfectionare;
Elaboreaza lista cu dotarea personalului cu echipamente individuale de protectie si de lucru;
Participa la cercetarea accidentelor de munca si tine evidenta acestora;
Colaboreaza cu serviciul medical in fundamentarea programului de masuri de protectie a muncii;
Colaboreze cu reprezentantii angajatilor cu atributii pentru securitatea si sanatatea in munca, cu persoanele juridice sau fizice abilitate angajate pentru a presta servicii in domeniu pentru realizarea programelor privind imbunatatirea conditiilor de munca incluse in contractele individuale, regulamentul intern sau contractul colectiv.

CERINTE

Studii superioare tehnice, cel putin 2 ani experienta intr-o pozitie similara;
Atestare a Ministerului Muncii pentru ocuparea pozitiei;
Foarte bune cunostinte de legislatie in domeniul protectiei muncii;
Initiativa;
Abilitati de comunicare si consiliere;
Atitudine/ Tinuta;
Organizare;
Lucreaza independent;
Informare premanenta (capacitate de invatare continua), curiozitate;
Spirit de echipa;
Cunostinte extinse privind toate functiunile afacerii si interactiunea lor;
Abilitatea de a se adapta la schimbare si de a-si imbunatati performantele personale.
Cunostinte de operare pe calculator;
Permis de conducere categ. B.

DESCRIEREA FIRMEI

Esti o persoana dinamica si ambitioasa?
Cauti noi oportunitati pentru cariera ta?
EURIAL INVEST ofera oportunitati de cariera potrivite pentru toata lumea. Chiar daca sunteti proaspat absolvent de facultate, aflat la inceputul carierei, sau un profesionist cu experienta care isi doreste noi provocari, Eurial Invest va ofera oportunitatea angajarii si sansa de a dobandi noi abilitati si cunostinte.
Va oferim acces la evolutie profesionala, sansa de a avansa, pachete de beneficii interesante si o atmosfera de lucru stimulanta.
Va asteptam sa va alaturati unei echipe de profesionisti, tanara si dinamica!