Responsabil Piese de Schimb Regiune

IPSO SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilul Piese de Schimb Regiune se ocupa de coordonarea activitatii comerciale si gestiunea departamentului piese de schimb:

- Se asigura de atingerea obiectivelor de piese de schimb (cifra de afaceri, rentabilitate, cota piata, marja)
- Optimizeaza gestiunea stocurilor
- Valideaza comenzile de piese de schimb
- Identifica clienti noi, valideaza oferte de piese si participa la negocieri de contracte
- Gestioneaza reclamatiilor clientilor
- Se implica in procesul de recuperare a creantelor
- Organizeaza inventarele periodice si anuale
- Organizeaza magazinul de piese de schimb si optimizeaza ocuparea spatiului in interiorul acestuia.

CERINTE

- Studii superioare tehnice
- Experienta de minim 2 ani pe o pozitie similara (gestiune stoc)
- Experienta in domeniul pieselor de schimb – se considera un avantaj
- Limba engleza - nivel mediu
- Cunostinte PC: Excel, Word, eventual softuri gestiune piese
- Permis de conducere - categoria B.

Calitati:
- Gandire analitica
- Abilitati de management
- Orientare catre client
- Organizare si negociere.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv
- Cadru de lucru dinamic si profesionist
- Posibilitatea formarii profesionale in concordanta cu noutatile din domeniu.

IPSO este puternic implantata pe piata din Romania inca din anul 1991.

Alaturi de colaboratorii sai IPSO dezvolta si mentine activa o retea de distributie pentru:

Renault Trucks;

Automobile Renault, Dacia;

John Deere, Kuhn si Manitou

Mai mult de 450 de colaboratori asigura distributia si service-ul pentru aceste marci diverse si de renume mondial.

Valorile noastre sunt acelea ale unei intreprinderi familiale aflate in serviciul clientilor sai.

Prin experienta, respect si atitudine pozitiva ne construim viitorul sigur catre care tindem cu totii.