RESPONSABIL PARC AUTO

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Relatii ierarhice:
- subordonare: directorului filialei locale;
- coordonare: conducatorii auto;
- colaborare: Dept. Operatiuni, Dept. Financiar-Contabil.

Responsabilitati:
- mentinerea flotei proprii (camioane, semiremorci) in stare buna de functionare;
- mentinerea legaturii cu unitatile de service partenere;
- tinerea sub control si optimizarea costurilor de intretinere si reparatii ale mijloacelor auto;
- organizarea instruirilor si verificarilor periodice ale conducatorilor auto (privind conducerea preventiva, defensiva, cond. economica, normele ADR etc.);
- monitorizarea si optimizarea consumurilor de piese de schimb si carburanti;
- rezolvarea problemelor specifice (autorizare, licentiere, inmatriculare/radiere etc.), in relatia cu autoritatile de resort competente (A.R.R., R.A.R., Politie, Primarie etc.).

CERINTE

- experienta relevanta intr-o pozitie similara;
- atitudine pro-activa, de anticipare si rezolvare a potentialelor probleme;
- permis de conducere categ. B, C+E;
- cunostinte bune de utilizare MS Office;
- cunoasterea limbii engleze/germane, nivel mediu;
- constituie avantaje: studii superioare tehnice (AR, TCM, Transporturi); certificare "Consilier ADR".

BENEFICII OFERITE

Pachetul salarial va fi discutat cu acei candidati care vor fi selectati pe lista scurta.
Rugam candidatii sa precizeze asteptarile lor financiare, in faza de aplicare.