Responsabil operatiuni de export

MAGUAY

Job expirat

RESPONSABILITATI

Deruleaza operatiuni de import-export;
Relationarea cu furnizorii interni/externi in vederea stabilirii detaliilor de livrare (documente conforme pentru vama, data incarcarii, conditii de livrare);
Realizarea tuturor activitatilor necesare de la primirea confirmarii de comanda, respectiv a facturii proforma pana la intrarea marfii in depozit;
Derularea contractului cu furnizorii interni, externi si transportatori;
Mentinerea relatiei cu banca si efectuarea platilor catre furnizorii externi;

CERINTE

Absolvent de studii superioare, preferabil ASE - Relatii Economice Internationale;
Minim 3 ani experienta in domeniu;
Cunostinte foarte bune de limba engleza si franceza;
Persoana cu initiativa, spirit de echipa, bun organizator, diplomat, foarte bune abilitati de comunicare.

Cu o experienta de 9 ani in domeniul IT si sustinut de o echipa de profesionisti, Maguay reprezinta un grup de companii ce s-a impus pe piata din Romania prin calitatea serviciilor si produselor oferite.