Responsabil marketing si strangere de fonduri

FUNDATIA JOYO

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele atributiuni :
- Realizarea materialelor de prezentare si promovare a fundatiei si a programelor sale
- Organizarea si derularea campaniilor specifice de strangere de fonduri
- Scrierea cererilor de finantare si sponsorizare
- Propunerea, planificarea si organizarea de evenimente cu scopul mentinerii actualilor sponsori si identificarea unor noi sponsori si finantatori
- Intocmirea si gestionarea documentatiei legate de strangerea fondurilor
- Organizarea de campanii si evenimente/ activitati cu scopul promovarii imaginii organizatiei

CERINTE

- Absolvent de studii superioare, de preferat licentiat in domeniul relatii publice si comunicare, marketing sau jurnalism
- Experienta de minim 2 ani in unul sau mai multe dintre domeniile urmatoare: strangere de fonduri, publicitate, marketing social , scrierea de proiecte de finantare.
- Cunostinte la un nivel avansat de limba engleza scris si vorbit
- Foarte bune abilitati de comunicare, relationare si prezentare
- Foarte bune abilitati de utilizare a computerului (Word, Power Point, Excel, programe de editare grafica)
- Prezentarea la interviu a unei mape de lucrari constituie avantaj

BENEFICII OFERITE

Se ofera posibilitatea de a lucra full-time pentru o organizatie umanitara, in beneficiul copiilor si familiilor in dificultate. Salariu adecvat functiei si profilului organizatiei, stabilitate a locului de munca, perfectionare profesionala alaturi de echipa multidisciplinara a organizatiei

- SPRIJIN SOCIO-EDUCATIV PENTRU COPII, TINERI SI FAMILII IN DIFICULTATE