Responsabil marketing & PR

NoRo Consulting Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Răspunde de activităţile de marketing, comunicare şi PR, prin care contribuie la atingerea obiectivelor strategice si operaţionale ale companiei.
- Elaborarea şi implementarea strategiei şi planurilor de marketing-comunicare a companiei.
- Analiza pieţei produselor şi serviciilor companiei, monitorizarea concurenţei. Colaborare cu unitaţile de business pentru actualizarea şi optimizarea ofertei companiei şi o mai bună poziţionare pe piaţă .
- Iniţierea de contacte de afaceri şi gestionarea eficientă a relaţiilor cu clienţii, partenerii şi publicul ţintă de interes pentru companie. Identificarea de noi oportunitaţi de business, generarea de lead-uri pentru echipa de vânzări.
- Proiectarea şi coordonarea realizării materialelor de marketing pentru oferta companiei: broşuri, CD-uri, afişe, administrarea prezenţei online (site-ul companiei), etc.
- Promovarea imaginii organizaţiei şi produselor sale prin acţiuni în mass-media, difuzarea de comunicate de presă, întreţinerea parteneriatelor media, participarea la evenimente de business şi organizarea de manifestări promoţionale proprii.
- Propune şi pune în aplicare strategia de comunicare internă şi promovare a valorilor companiei

CERINTE

Calităţile personale ale candidatului /Personal characteristics of candidate
- Abilităţi de comunicare directă şi negociere; deprinderea de a vorbi în public.
- Capabilitatii de a construi şi intreţine eficient relaţii de afaceri şi parteneriate .
- Spirit de iniţiativă şi creativitate.
- Capacitati de persuasiune, viteza de reactie la solicitări.
- Abilităţi manageriale.

BENEFICII OFERITE

In functie de experienta candidatului si aptitudinile demonstrate

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de recrutare si selectie personal.