RESPONSABIL MARKETING&PR

TOP LINE MANAGEMENT

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Stabilirea si implementarea politicii de marketing;
- Elaborarea planului anual/semestrial de marketing si alocarea resurselor;
- Conceperea materialelor promotionale si coordonarea realizarii grafice a acestora;
- Conceperea si implementarea strategiei de comunicare;
- Monitorizarea si evaluarea campaniilor de marketing;
- Analiza pietei si monitorizarea tendintelor;
- Negocierea si urmarirea derularii contractelor cu partenerii media;
- Identificarea unor noi canale de marketing si dezvoltarea acestora;
- Elaborarea rapoartelor lunare/anuale privind activitatea de marketing.

CERINTE

- Studii superioare (marketing sau comunicare si relatii publice);
- Experienta relevanta in domeniu -minim 2 ani;
- Persoana foarte creativa, logica, entuziasm, initiativa;
- Cunostinte specifice de comunicare, marketing, vanzari;
- Abilitati de negociere si comunicare;
- Eficient, orientat spre rezultate;
- Foarte bune cunostinte Microsoft Office-Excel, Power Point, Word;
- Cunostinte avansate de limba engleza.

BENEFICII OFERITE

- Se ofera salariu atractiv.

Companie de distributie europeana, lider pe piata romaneasca in domeniul cosmeticelor profesionale, aparatura, mobilier, accesorii pentru saloane de coafura, infrumusetare, intretinere.