RESPONSABIL MARKETING&PR

TOP LINE MANAGEMENT

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Stabilirea si implementarea politicii de marketing
- Elaborarea planului anual/semestrial de marketing si alocarea resurselor
- Conceperea materialelor promotionale si coordonarea realizarii grafice a acestora
- Conceperea si implementarea strategiei de comunicare
- Monitorizarea si evaluarea campaniilor de marketing
- Analiza pietei si monitorizarea tendintelor
- Negocierea si urmarirea derularii contractelor cu partenerii media
- Identificarea unor noi canale de marketing si dezvoltarea acestora
- Elaborarea rapoartelor lunare/anuale privind activitatea de marketing

CERINTE

- Studii superioare, (marketing sau comunicare si relatii publice)
- Experienta relevanta in domeniu -minim 2 ani
- Persoana foarte creativa, logica, entuziasm, initiativa
- Cunostinte specifice de comunicare, marketing, vanzari
- Abilitati de negociere si comunicare
- Eficient, orientat spre rezultate
- Foarte bune cunostinte Microsoft Office-Excel, Power Point, Word
- Cunostinte avansate de limba engleza

BENEFICII OFERITE

- Se ofera salariu atractiv.

Companie de distributie europeana, lider pe piata romaneasca in domeniul cosmeticelor profesionale, aparatura, mobilier, accesorii pentru saloane de coafura, infrumusetare, intretinere.