RESPONSABIL MARKETING (DOMENIU TEHNIC)

Grafton Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

Monitorizarea concurentei si identificarea punctelor forte ale companiei pentru a creste vanzarile
Editarea revistei companiei şi alte materiale media şi menţinerea actualizata a site-ului web
Desfasurarea unei campanii continue de ofertare a clientilor si promovare constanta a produselor companiei
Participarea la dezvoltarea bazei de clienţi si punerea in aplicare a programelor de marketing
Masurarea satisfactiei clientilor si imaginea companiei in piata
Organizarea de targuri destinate promovarii produselor in piata
Raportarea activitatii de marketing cu principalele actiuni si proiecte

CERINTE

Studii superioare de specialitate (marketing, comunicare)
Experienţă într-o poziţie similară de minim 1-2 ani de preferat într-un domeniu tehnic
Cunoştinţe de limba engleză nivel avansat - obligatoriu
Bune cunoştinţe de utilizare PC (MS Office); Cunostinte de Corel, Photoshop reprezinta un atu
Permis de conducere categoria B
Excelente abilitaţi de comunicare şi relaţionare
Creativ cu simţ artistic dezvoltat si dorinta de evolutie profesionala

BENEFICII OFERITE

Clientul nostru ofera oportunitatea de a lucra cu unul din cei mai importanti jucatori pe piata din segmentul echipamentelor de constructii.

Founded in 1982, Grafton Recruitment has established itself as a world class provider of recruitment solutions. Grafton has experienced an impressive growth pattern in the last five years. The network has built to a total of 70 branch operations spanning 19 different countries including the United Kingdom, Republic of Ireland, Chile, Czech Republic, Slovakia, Hungary, Poland, Lithuania, Russia, Portugal, France, Austria, Belgium, Turkey, UAE and Romania.