Responsabil Marketing

ADRAS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Elaboreaza analize de piata privind clientii, concurenta, structurarea pietei sau evolutia acesteia in timp
- Se asigura ca analiza elaborata va fi folosita in stabilierea strategiilor de marketing precum si in scopul atingerii obiectivelor companiei
- Realizeaza prezentari profesionale ale analizelor elaborate
- Propune anumite recomandari privind modul cum ar trebui sa se desfasoare activitate in viitor, pe baza respectivelor analize
- Participa la elaborarea strategiei de marketing
- Participa la elaborarea strategiei de vanzari a companiei
- Realizeaza statistici referitoare la activitatea de marketing si de vanzari
- Realizeaza baze de date comparative
- Verifica datele inregistrate deja in baza de date si le grupeaza pe diferite criterii
- Realizeaza rapoarte saptamanale (uneori chiar zilnice) conform cerintelor realizeaza barometre client

CERINTE

- Studii superioare economice,
- Experienta minim 1 ani intr-o pozitie similara,
- Cunostinte privind cercetarea de piata
- Cunostinte bune de limba engleza
- Cunostinte foarte bune de operare PC (in special Excel si PowerPoint)
- Abilitati excelente de prezentare, abordare analitica
- Capacitate de exprimare in scris fluenta, coerenta
- Analitic,
- Spirit de echipa
- Ordonat,
- Flexibil.
- Spirit de initiativa

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv
- Sanse reale de promovare

Din anul 1993, de cand a fost initiata relatia de colaborare cu AUTOMOBILE DACIA S.A., ADRAS COM IMPEX S.R.L., reprezinta cel mai puternic dealer DACIA si s-a dovedit a fi un agent economic experimentat si respectat, cunoscand o dezvoltare rapida pe piata si asigurandu-si un portofoliu semnificativ de clienti. Cu sediul in Bucuresti, societatea noastra are un numar de peste 120 angajati, distribuiti in cele trei puncte de lucru precum si in sediul social al societatii.
ADRAS COM IMPEX S.R.L. ofera clientilor urmatoarele servicii:
- Vanzari autovehicule noi din gama DACIA
- Vanzari autovehicule de ocazie
- Vanzari piese de schimb de provenienta DACIA
- Service garantie si post garantie
Dezvoltarea inregistrata de firma noastra s-a datorat si se datoreaza salariatilor care sunt in permanenta instruiti pentru a face fata noilor cerinte de pe piata, reusind astfel sa ofere servicii calitative clientilor nostril, asigurand fidelitatea acestora.
Prin respectul datorat salariatilor reusim sa ne mentinem o echipa stabila si unita. De asemenea dorim dezvoltarea echipei de lucru prin angajarea de noi salariati pe care sa-i integram in echipa noastra.