Responsabil Managementul Calitatii

ALPRO SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Este responsabil de asigurarea functionalitatii Sistemului de management al calitatii din organizatie;
- Reprezinta societatea in relatia cu tertii in privinta obiectivelor legate de Sistemul de management al calitatii (ex: organismul de certificare, auditorii externi).
- Raporteaza managementului la cel mai inalt nivel starea de evolutie a SMC si necesarul de actiuni de imbunatatire.
- Este responsabil pentru intreaga documentatie a SMC (o cunoastere aprofundata) si realizeaza reviziile acesteia.
- Elaboreaza planul anual al calitatii, indicand obiectivele calitatii;
- Aproba planul anual de audit intern si dispune efectuarea de audituri interne suplimentare / audituri externe la furnizor cand considera necesar.
- Aproba componenta personalului utilizat pentru efectuarea auditurilor interne.
- Raporteaza managementului de la cel mai inalt nivel stadiul de realizare a planului de audit intern si problemele aparute cu ocazia acestor audituri.
- Controleaza tratarea neconformitatilor pana cand deficientele au fost corectate.
- Gestioneaza tratarea reclamatiilor clientilor, prin aplicarea de corectii si de actiuni corective.
- Intocmeste tematica necesara instruirilor in domeniul SMC pentru a fi inclusa in planul anual de instruire, sustine pregatirile si asigura evaluarea cunostintelor personalului prin teste.

CERINTE

- Studii universitare tehnice finalizate;
- Experienta profesionala in domeniul calitatii (minim 6 luni experienta intr-o pozitie similara);
- Absolvent curs auditori sisteme de calitate;
- Cunostinte utilizare PC: MS Office, Primavera (constituie avantaj), grafice Gantt ;
- Cunostinte tehnice de specialitate in domeniul sistemelor de calitate (SR EN ISO 9001:2000 – Sisteme de management al calitatii);
- Persoana meticuloasa, perseverenta, capabil sa gestioneze mai multe sarcini simultan;
- Abilitati de planificare si organizare, stabilire prioritati;
- Orientare catre obtinerea rezultatelor.

BENEFICII OFERITE

- contract de munca cu toate drepturile si obligatiile conform Codului Muncii;
- prime si bonificatii in functie de rezultate;
- tichete de masa;
- mediu de lucru profesionist si placut, alaturi de un colectiv tanar;
-telefon de serviciu;
- sansa reala de a promova.

Firma avand capital 100% romanesc, specializata in executia si montajul peretilor cortina, tamplariei din aluminiu si PVC,luminatoare,placare cu elemente tip Bond, etc.