RESPONSABIL MAGAZIN

FUTURA LENJERIE 2010 S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Managementul si monitorizarea operationala a vanzarilor, optimizarea costurilor;
- Coordonarea echipei de vanzari, pentru indeplinirea obiectivelor comerciale;
- Implementarea strategiei comerciale a firmei la nivel de magazin;
- Coordonarea activitatilor economice, administrative si de resurse umane de la nivelul magazinului;
- Asigurarea respectarii procedurilor si programului de lucru de catre personalul magazinului;
- Supravegherea comportamentului echipei de vanzari fata de clienti si intervine, daca este cazul, in scopul perfectionarii acestuia;
- Verificarea modului de prezentare a promotiilor in desfasurare, prezenta materialelor publicitare si modul de respectare a semnalizarilor de marketing;
- Supervizarea activitatii de merchandising (vanzare, primire marfa, stoc, relatii clienti etc)i;
- Monitorizarea proceselor de receptie, inventariere si verificare a marfurilor din stoc;
- Supervizarea gestiunii stocurilor (inclusiv emiterile si inregistrarile de facturi);
- Intocmirea rapoartelor de vanzari si trimiterea lor catre sediul central;

CERINTE

- experienta in domeniul comertului vestimentar;
- foarte bune abilitati de coordonare si control a unei echipe;
- capacitate de organizare si prioritizare;
- orientare catre client;
- foarte bune abilitati de comunicare si relationare;

- integritate, atitudine pozitiva;
- disponibilitate la relocare temporara in punctele de lucru ale companiei.

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonusuri, beneficii)
- salariu motivant, corelat cu performanţele obtinute;
- sansa dezvoltarii unei cariere intr-o companie de succes.