RESPONSABIL LOGISTICA, SECRETARIAT SI CONTABILITATE PRIMARA

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigurarea tuturor activitatilor administrative si de logistica respectand procedurile interne si bugetele alocate
Planificarea importurilor si a livrarilor
Emiterea comenzilor de cumparare pe baza comenzilor, consolidarea lor si transmiterea catre furnizor
Managementul stocurilor
Actualizarea zilnica a informatiilor privind platile si incasarile
Mentinerea relatiei cu banca si pastrarea unei evidente primare contabile
Obtinerea tuturor autorizatiilor si aprobarilor necesare firmei la un moment dat
Intocmirea de rapoarte specifice
Asigurarea suportului necesar pentru efectuarea deplasarilor (transport, cazare)
Efectuarea livrarilor prin posta rapida sau normala
Respectarea regulamentelor si procedurilor interne ale companiei
Promovarea unei imagini favorabile a companiei in fata tertilor (clienti, furnizori, autoritati)
Activitati de secretariat (corespondenta, preluare / redirectionare apeluri, protocol, aprovizionare).

CERINTE

Studii medii / superioare
Limba engleza ¿ avansat
Cunostintele de limba italiana si/sau germana constituie avantaj
Permis auto categoria B
Comunicativa, ordonata, foarte bine organizata, dinamica, animata de dorinta de a evolua in cariera si de a semna un angajament pe termen lung.

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei de peste 6 castigata de fondatorii companiei, in acest domeniu vast , complex , provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

ABC Human Capital poate fi juristul personal pe probleme de legislatie a muncii, recrutorul eficient si rapid, administratorul resurselor umane, provider-ul de leasing de personal, evaluatorul psiho-profesional neutru si competent, pe scurt: PARTENERUL DE AFACERI DISCRET SI EFICIENT.

Clientul nostru este unul dintre cei mai mari importatori de accesorii de mobilier din Europa. Unul dintre cei mai importanti parteneri ai sai este o firma austriaca, lider mondial in domeniul accesoriilor de mobilier. Gratie acestui parteneriat, clientul nostru beneficiaza de cei 60 de ani experienta in domeniu ai firmei aaustriece, oferind clientilor sai produse si servicii la cel mai inalt standard.