RESPONSABIL LOGISTICA APROVIZIONARII SI LIVRARII

Business IQ

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sarcini si atributii
- detine responsabilitatea operatiunilor de inregistrare a marfurilor din partea furnizorilor interni si externi si responsabilitatea operatiunilor de inregistrare a marfurilor catre clienti, cu implicare detaliata in aceste activitati, conform procedurilor interne de lucru
- tine legatura si conlucreaza detaliat cu departamentele Cominstal Group (Ofertare-Contractare, Marketing, Derulari Contractuale, Contabilitate, Transport) in vederea sprijinirii acestora cu date, informatii sau servicii
- planifica si optimizeaza operatiunile de transport marfuri, in scopul aprovizionarii sau/si livrarii
- pastreaza contactul cu furnizorii de servicii de transport intern sau extern, sau cu furnizorii de servicii specifice (comisionari vamali, colaboratori), negociaza si recomanda efectuarea platilor catre acestia;
- coordoneaza activitatea gestionarilor si raporteaza periodic sau la cerere situatia stocurilor privind integritatea marfurilor si conditiile de depozitare, cat si aspecte legate de etica si eficienta activitatilor prestate.
Responsabilitati
- raspunde pentru activitatea proprie si a angajatilor din subordine (gestionari, transport)
- raspunde pentru planificarea, organizarea si efectuarea aprovizionarii si livrarii marfurilor in conditiile si termenii stabiliti (documente insotitoare, rute de transport, respectare termene)
- recomanda imbunatatirea aspectelor legate de furnizorii de servicii sau inlocuirea acestora, in functie de considerentele comerciale stabilite
- recomanda modalitati de imbunatatire a aspectelor care vizeaza campul personal de activitate si responsabilitate in raport cu obiectivele stabilite de organizatie
- lucreaza in limita directivelor generale primite de la Directorul Executiv si Directorul General
- raporteaza lunar sau ori de cate ori este necesar abaterile in termeni de timp sau calitate
- are rolul persoanei care face legatura intre departamentele Ofertare-Contractare, Marketing, Contabilitate, Derulari Contractuale si Depozit, furnizand informatii tuturor acestor departamente.
- are rolul de a executa concret finalizarea activitatii de vanzari a organizatiei, tinand legatura intre depozit, departamentele de la sediu si clientul extern

CERINTE

Capacitate de exprimare si de sinteza bune.
Capacitate de lucru cu cifrele in conditii de intrerupere dese.
Studii superioare in domeniul tehnic sau economic.
Limba engleza si franceza ¿ nivel mediu.
2 ani de experienta pe o pozitie similara (vanzari echipamente instalatii)
Sincer, proactiv.
Rapiditate in lucrul cu computerul.

Business IQ is specialized in providing recruitment and selection services on the Romanian market. We help our clients communicate, attract and select the best professionals and support our partners in the area of image building and recruitment.
Visit www.ecareer.ro for more information on our open positions.