RESPONSABIL LOGISTICA - ADMINISTRATIV

Media Market

Job expirat

RESPONSABILITATI

VA RUGAM SA CITITI CU ATENTIE CONTINUTUL ANUNTULUI deoarece:
- SELECTIA ARE LOC PE BAZA DE INTERVIU DIRECT;
- APLICATIILE PE INTERNET SUNT INSUFICIENTE!!!

SARCINI SI ATRIBUTII:
- Organizarea activitatii de vama import-export, transport de la furnizori si la clienti;
- Verificarea activitatii de aprovizionare;
-Efectueaza calculul pretului de transport si de intrare in depozit;
-Efectueaza calculul TVA si raportari la INTRASTAT;
- Organizarea si administrarea activitatii de ambalare, livrare si expeditie marfa;
-Organizarea si administrarea expeditiilor in tara catre clienti direct din terminalul transportatorului, respectiv din depozitul firmei;
- Rezolva reclamatiile de livrari defectuoase;
- Se preocupa si actioneaza pentru deservirea prompta si competenta a clientilor si pentru cresterea continua a cifrei de afaceri;
- Monitorizeaza si administreaza instalatiile de utilitati din firma si organizeaza cu subcontractanti externi repararea lor;
- Tine legatura cu autoritatile locale pentru diverse avize, aprobari si certificari legate de functionarea firmei;
- Tine legatura cu furnizori de utilitati.

CERINTE

- Absolvent studii superioare, avantaj profil tehnic;
- Experienta aproximativ 1 an pe un post similar;
- Cunostinte bune Excel;
- Cunostinte de limba engleza la nivel mediu-superior;
- Permis auto, categoria B.

Candidatul ideal trebuie sa aiba abilitati de comunicare, sa fie organizat, dinamic, meticulos.

BENEFICII OFERITE

Salariul NET lunar cuprins intre 550-625 EURO.
In perioada de proba salariul NET este cuprins intre 470-550 EURO.
Se ofera auto pentru deplasari, prime.
Program de lucru L-V, 8.30-17.30.
Perioada de proba este de 1 luna.
Angajarea are loc pe baza de contract individual de munca.

Companie Resurse Umane cu obiect de activitate : Recrutare Selectie personal si Consultanta in Domeniul Managementului Resurselor Umane.

CLIENTUL NOSTRU ESTE O COMPANIE MULTINATIONALA CE ARE CA OBIECT DE ACTIVITATE AUTOMATIZARILE INDUSTRIALE.
Locatia se afla in Bucuresti, sectorul 1.