Responsabil Logistica

Grafton Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele responsabilitati ale acestei pozitii includ:

- oferirea suportului in realizarea planului de cerere – productie;
- colectarea si expedierea rapoartelor de stoc si livare;
- monitorizarea transporturilor produselor pe apa in cadrul proceselor de import-export;
- supervizarea livrarilor prin colaborarea si comunicarea zilnica cu depozitele companiei;
- mentinerea evidentei zilnice a expedierilor de marfa;
- colaborarea cu departamentul de Relatii Clienti in vederea solutionarii problemelor ivite in procesul de livrare a produselor;
- calcularea si raportarea indicatorilor de functionare a transporturilor si depozitelor companiei.

CERINTE

Clientul nostru, o companie multinationala care activeaza in domeniul FMCG, este in cautarea unui Responsbil Logistica care sa se alature echipei sale.

Candidatul ideal trebuie sa indeplineasca urmatoarele cerinte:

- 2-3 ani experienta pe o pozitie similara;
- minimum studii medii;
- cunostinte avansate de Ms Office (Excel, Word) precum si sisteme ERP;
- cunostinte medii de limba engleza (scris si vorbit);
- abilitati organizatorice de inalt nivel;
- dorinta si capacitatea de a lucra in echipa;
- spirit dinamic centrat pe solutionarea problemelor.

Founded in 1982, Grafton Recruitment has established itself as a world class provider of recruitment solutions. Grafton has experienced an impressive growth pattern in the last five years. The network has built to a total of 70 branch operations spanning 19 different countries including the United Kingdom, Republic of Ireland, Chile, Czech Republic, Slovakia, Hungary, Poland, Lithuania, Russia, Portugal, France, Austria, Belgium, Turkey, UAE and Romania.