Responsabil Informatii Tehnice

RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Anima actorii lantului incidentologic pentru accelerarea punerii la dispozitie si la zi a solutiilor catre retea;
- Documenteaza solutiile post vanzare a diferitilor actori ai lantului incidentologic (Departamentele: Fiabilitate, Incidentologie, Directia de Calitate, Uzina, Polurile Meserii, Proiecte, Retea…);
- Dirijeaza informatiile tehnice asociate solutiilor post vanzare pentru asigurarea fezabilitatii informatilor tehnice in retea;
- Comunica in retea, in timp util, informatiile tehnice fiabile si pertinente pentru depanarea clientului cat mai repede posibil si in conditii foarte bune;
- Piloteaza gestiunea pieselor de schimb in conformitate cu standardele Renault;
- Participa la operatii de lansare de noi vehicule si organe;
- Creaza si pune la zi informatiile tehnice si realizeaza note tehnice.

CERINTE

- Absolvent studii superioare tehnice - Autovehicule rutiere, mecanica sau electronica;
- Experienta in activitatea de service sau atelier auto;
- Limbile franceza si engleza - nivel avansat (vocabular tehnic);
- Bune cunostinte a pachetului Microsoft Office;
- Cunostinte de prestatii auto si a metodelor de reparatii;
- Capacitate de analiza si sinteza, spirit organizatoric;
- Capacitate de lucru in echipa;
- Buna comunicare cu tehnicienii din reţeaua service;
- Uşurinţa în conversaţia telefonica;
- Cunoştinţe privind tehnicile de reparaţie auto si instrumentele de diagnostic.

Renault Technologie Roumanie este noul centru de dezvoltare si cercetare in domeniul ingineriei Renault. Prezent in 118 tari si reprezentand prima marca europeana, Renault este astazi al patrulea constructor mondial prin alianta cu Nissan.
Viitorilor angajati le oferim oportunitatea de a evolua profesional, de a se forma pe parcursul carierei si de a lucra intr-o companie cu un mediu de lucru placut.