Responsabil gestiune stocuri

SC FOCUS PLUS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Nivel cariera: Middle

Limbi vorbite: engleza/ italiana – nivel mediu

Locatii: Bucuresti, zona Pipera

Descriere companie: SC Focus Plus SRL, companie de training si consultanta, recruteaza pentru clientul nostru o persoana pentru pozitia de Responsabil Gestionare Stocuri.

Domeniu activitate : Import si comert retail & online cu produse alimentare din segmentul premium

Responsabilitati principale :

1.Gestiune stocuri :
• Introduce NIR-urile si facturile externe
• Efectueaza transferul de marfa intre magazine
• Verifica stocurile la fiecare magazin in parte, identifica si corecteaza inadvertentele
• Intocmeste documentele justificative si le avizeaza in conformitate cu legea fiscala si contabila
• Asigura primirea marfii impreuna cu persoana responsabila cu transportul si/sau sefa de magazin
• Asigura gestiunea fizica si informatizata a stocului de marfa
• Opereaza miscarile de marfa in sistem de lucru (abilitatea de utilizare Expresoft reprezinta un avantaj)
• Efectueaza analiza si statistica produselor vandute
• Creeaza si implementeaza proiecte menite sa contribuie la extinderea afacerii
• Impacheteaza si expediaza comenzi on-line

2.Contabilitate primara :
• Intocmeste rapoartele financiar contabile predefinite si ad-hoc in vederea efectuarii lucrarilor de inchidere de luna/trimestru/semestru/an
• Intocmeste situatiile de salarii pe baza informatiilor de la Contabilitate
• Intocmeste deconturile de cheltuieli
• Tine la zi evidenta financiar contabila
• Depune / preia de la banca si inregistreaza extrasele bancare
• Colaboreaza cu firma de contabilitate pentru intocmirea situatiilor financiare

CERINTE

Profil :

• Minim 3 ani experienta gestiune stocuri (absolvirea unor cursuri de specialitate reprezinta un avantaj)
• Minim 3 ani experienta contabilitate primara (absolvirea unui curs de contabilitate primara reprezinta un avantaj)
• Studii superioare (profilul economic reprezinta un avantaj)
• Cunoasterea legislatiei fiscale si contabile
• Capacitate de analiza logica si numerica
• Capacitate de operare a unui program de gestiune
• Nivel mediu-avansat de operare al pachetului MS Office (Excel la nivel avansat) (absolvirea unui curs IT reprezinta un avantaj)
• Cunoasterea limbii engleze/ italiene la nivel mediu (detinerea unui certificat lingvistic reprezinta un avantaj)
• Bun lucrator in echipa – minim 1 an experienta
• Persoana comunicativa, meticuloasa, atenta la detalii si preocupata de calitatea muncii sale

BENEFICII OFERITE

Oferta :

• Pachet salarial motivant
• Beneficii lunare in produse gourmet
• Avantajul de a face parte dintr-o echipa tanara si dintr-un business in plina dezvoltare
• Posibilitatea de promovare

In cazul in care considerati ca sunteti candidatul potrivit pentru aceasta pozitie, va rugam sa ne trimiteti CV-ul pe adresa de e-mail cora.dragut@focusplus.com.ro pana pe data de 16.03.2016.

Vor fi contactati doar candidatii care corespund cel putin cerintelor minime mentionate mai sus.

Bd. Preciziei nr.1, tronson 1, etaj 1, camera A, sector 6, Bucuresti

SC Focus Plus SRL este o companie de training si consultanta organizationala si de afaceri (imbunatatirea structurii organizatiei si a modului de functionare, eficientizarea sistemelor de vanzari si distributie, optimizarea activitatii de marketing, crearea de strategii financiare si operationale, optimizarea fluxurilor operationale, guvernanta corporatista), care isi doreste sa furnizeze toate serviciile create sa satisfaca in mod specific nevoile afacerii clientului la un nivel inalt de calitate.