Responsabil Gestiune Comenzi Renault Nissan

Automobile Dacia SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Contribuie la respectarea termenelor de livrare catre clienti prin gestionarea transporturilor internationale si a stocurilor;
- Coordoneaza fluxul de transporturi autovehicule Nissan si Renault spre Romania si documentatia aferenta acestora;
- Lanseaza comenzile de vehicule in fabricatie in functie de stocurile existente si de cererile primite;
- Realizeaza analize si rapoarte privind fluxul de transporturi si gestiunea stocurilor;
- Gestioneaza documentatia necesara pentru livrarea masinilor catre agentii Renault Nissan.

CERINTE

- Absolvent/(a) de studii superioare, de preferinta studii superioare economice;
- Constituie un avantaj experienta in domeniile: distributie, vanzari sau servicii client ;
- Bune cunostinte de limba franceza si/sau limba engleza;
- Bune abilitati de comunicare, organizare, analiza si sinteza;
- Buna cunoastere a pachetului Microsoft Office (Word, Excel);
- Permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru international;
- Oportunitati de dezvoltare profesionala;
- Pachet salarial competitiv.

DACIA parte integranta a grupului RENAULT, grup de origine franceza care si-a consolidat dimensiunea internationala din momentul realizarii aliantei sale cu NISSAN va ofera acum posibilitatea de a descoperi si lucra in lumea pasionanta a automobilului. Fabricam si comercializam produse si servicii tot mai moderne si mai inovatoare, iar dumneavoastra aveti oportunitatea sa ne insotiti in realizarea obiectivelor noastre.