RESPONSABIL GARANTII AUTO

ISG Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Primeste cererile de autorizare din tara
- Verifica cererile primite
- Solicita de la service planul de intretinere
- Decide daca este cazul sa solicite informatii suplimentare (poze ale defectului etc.)
- Decide daca acorda sau nu autorizatia solicitata de service si isi asuma responsabilitatea acestei decizii
- Intocmeste rapoartele de garantie
- Ofera consultanta tehnica telefonica (ocazional, daca este cazul)

CERINTE

- Studii superioare finalizate
- Experienta similara in domeniul garantiilor auto
- Cunostinte de limba engleza la nivel mediu
- Cunostinte de limba italiana reprezinta avantaj
- Cunostinte operare PC

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv

Firma mixta romano-austriaca ISG Romania este prezenta pe piata romaneasca din 1999. Incepandu-si activitatea in Ungaria si in Republica Ceha, in prezent ISG furnizeaza servicii specializate in domeniul resurselor umane in tarile Europei Centrale si de Est. ISG are astazi parteneri in Croatia, Cehia, Germania (Stuttgart, Frankfurt), Romania, Serbia, Slovacia, Slovenia. In Austria, ISG acopera intreg teritoriul prin reprezentantele sale din : Vienna, Villach, Graz, Tyrol, Salzbourg, St. Poelten si Wiener Neustadt.