RESPONSABIL DERULARE CONTRACTE EXPORT

QUALIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

QUALIA recruteaza RESPONSABIL DERULARE CONTRACTE EXPORT pentru clientul sau – companie importanta din domeniul industrial.

Responsabilitati:
- Procesarea comenzilor primite de la clienti;
- Confirmarea transportului;
- Informarea clientului despre termenul de livrare;
- Verificarea documentatiei de transport, vama, verificarea facturilor de ridicare si incarcare, etc;
- Urmarirea transportului pentru a se asigura livrarea la timp (contact cu transportatorii, programarea transporturilor).

CERINTE

- Cunoastrea documentatiei necesare pentru exporturi;
- Limba engleza nivel avansat;
- Buna cunoastere a pachetului MS Office (Word, Excel);
- Foarte bune abilitati de comunicare si relationare;
- Rezistenta la stres si abilitatea de a lucre cu termene;
- Orientat catre client si catre rezultate.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv;
- Participarea la programe de dezvoltare profesionala;
- Mediu de lucru placut.

Qualia (www.qhr.ro) este compania de recrutare si executive search care se distinge prin eficacitatea si calitatea serviciilor sale.
Clientii nostrii, lideri pe diverse segmente de piata, ne-au ales pentru pasiunea, profesionalismul si entuziasmul cu care livram rezultate imediate la un inalt nivel etic.