RESPONSABIL DEPARTAMENT OFERTARE

INGEDIA Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:
INGEDIA România, importanta societate de consultanta si inginerie cauta pentru angajare Responsabil departament ofertare pentru urmatoarele activitati :
- accesarea fondurilor structurale,
- identificarea oportunitatilor de licitatie lansate de autoritatile locale si centrale romane, institutii publice europene sau de investitorii din mediul privat - pregatirea de oferte in concordanta cu legislatia romaneasca si a celei europene

CERINTE

Cerinte:
- pregătirea cererilor şi documentaţia necesară pentru accesarea de finantare prin Programul Operational Regional, pentru proiecte de dezvoltare economică şi socială;
- dezvoltarea de afaceri pentru piata Sud-Est Europeana - proiecte finanţate de UE şi de BERD (identificarea şi constituirea de parteneriate corespunzătoare, activităţi de ofertă - inclusiv preselecţia, recrutarea de experţi, pregătirea metodologiei, evaluarea financiară);
- coordonarea proiectelor legate de aderarea la fondurile structurale - coordonarea procesului de pregătire a documentaţiei tehnice (Studiul de fezabilitate, evaluarea de mediu, documentatii pentru toate avizele si aprobarile), analize cost-beneficiu, pregătirea cererilor.
- identificarea oportunităţilor de licitaţie lansate de autorităţile publice locale si centrale sau investitorii din sectorul privat legate de infrastructură, dezvoltarea industrială (parcuri industriale, zone industriale, suport pentru localizare industrie), dezvoltarea urbană integrată, energie, infrastructura de turism, şi suport pentru absorbţie a fondurilor.
-pregătirea de oferte pentru clientii publici sau privati în conformitate cu legislaţia romana si normele CE privind achiziţiile publice, a standardelor private industriale - inclusiv planificarea activităţilor proiectului, pregătirea bugetului, identificarea şi recrutarea de experţi.

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonusuri, beneficii):
- mediu de lucru atractiv
- salariu motivant

INGEDIA ROMANIA este o societate franco-romana cu raspundere limitata, infiintata in 2002 ca filiala in Romania a firmei franceze INGEDIA FACILITEUR.

INGEDIA ROMANIA este una dintre cele 13 agenţii ale firmei Ingedia Faciliteur, amplasata in Bucureşti, Romania.
INGEDIA ROMANIA activează in toate domeniile dezvoltate de Ingedia Faciliteur : construcţii civile si industrile, mijloace industriale si infrastructura de transport si energetica. Principala specializare a societatii INGEDIA Romania este infrastructura industriala, domeniu in care asiguram toate tipurile de prestatii tehnice de la ideea initiala a unei investitii si pana la punerea in opera a acesteia.
Experienta noastra cuprinde atat dezvoltarea de investitii noi cat si reabilitarea , modernizarea si readaptarea structurilor existente.