RESPONSABIL DEPARTAMENT COMERCIAL - Negociere si incheiere contracte

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Clientul nostru este unul dintre cei mai importanti jucatori pe piata instalatiilor, statiilor si pompelor pentru benzinarii si utilajelor pentru industria petroliera.
- Cu o experienta de peste 10 ani in domeniu si cu un numar de angajati ce depaseste 50, compania si-a constituit un portofoliu fidel de clienti printre marile societati petroliere, portofoliu pe care-l deserveste in cele mai bune conditii, cautatnd totodata marirea lui, ca si trend ascendent in evolutia sa.
- Asigurand pe langa montajul acestor statii si mentenanta si service-ul lor (curatare si recalibrare rezervoare), compania incearca astfel si reuseste pe deplin, sa ofere clientilor sai o gama completa de produse si servicii.

- Va negocia si va semna, in cele mai avantajoase conditii, contracte pentru firma;
- Va fi responsabil cu urmarirea derularii contractului si executarea acestuia conform conditiilor prestabilite;
- Va delega responsabilitatea executarii practice a contractului fiecarui departament in parte;
- Va comunica permanent cu furnizorii din tara si din strainatate si va pregati documentatia necesara pentru efectuarea importurilor;
- Va solicita oferte din partea furnizorilor si va face selectia acestora;
- Va participa, alaturi de echipa de vanzari la prezentarile produselor, contribuind cu cunostintele sale tehnice.

CERINTE

- Cunostinte tehnice;
- Minime cunostinte juridice pentru negocierea si semnarea contractelor in conditii cat mai avantajoase;
- Excelente abilitati de comunicare, negociere si interrelationare;
- Limba engleza ¿ nivel avansat;
- Limba franceza ¿ constituie avantaj;
- Permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant (intergal pe carnetul de munca);
- Training din partea companiei;
- Masina de serviciu;
- Diverse bonusuri si comisioane.

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei de peste 6 castigata de fondatorii companiei, in acest domeniu vast , complex , provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

ABC Human Capital poate fi juristul personal pe probleme de legislatie a muncii, recrutorul eficient si rapid, administratorul resurselor umane, provider-ul de leasing de personal, evaluatorul psiho-profesional neutru si competent, pe scurt:
PARTENERUL DE AFACERI DISCRET SI EFICIENT.