Responsabil de Marketing pe produs

SIVECO Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Raporteaza la: Manager Proiect

Are responsabilitati in urmatoarele domenii:

Cresterea gradului de cunoastere in piata pentru brandurile SIVECO Romania
Analiză piata / cercetare piata interna si internationala
Identificare oportunitati de business
Plan de marketing / Business plan ¿ concepere si aplicare
Concepere si aplicare plan de comunicare (relatii publice, evenimente, advertising etc)
Promovare produse
Managementul informatiilor despre produs (pozitia produsului pe piata, competitia, marimea si potentialul pietei, domeniile de activitate tinta)
Impreuna cu Managerul de Proiect formuleaza strategia de imagine a produsului (mesajul cheie ce trebuie transmis etc)
Concepere materiale prezentare produs
Comunicare
Organizare evenimente
Impreuna cu Departamentul Marketing si Managerul de Proiect stabileste serviciile pe care trebuie sa le presteze departamentul Marketing si urmareste desfasurarea serviciilor respective (campanii de marketing, materiale de promovare etc)

CERINTE

Educatie:
Studii superioare de specialitate

Calificari obligatorii:

Experienta de minim 3 ani in activitati de marketing intr-o firma de IT
Cunostinte eLearning, educatie, instruire reprezinta un avantaj
Cunostinte bune de concepere si aplicare a unui plan de marketing/business plan
Experienta în conceperea si aplicare unui plan de comunicare
Experienta in organizarea de evenimente de prezentare si promovare produs
Experienta in activitati de analiza/cercetare de piata
Bune cunostinte de utilizare MS Office (Excel, PowerPoint)
Autonomie in gasirea si implementarea de solutii
Cultura solida IT
Engleza ¿ cunostinte avansate
Candidatul ideal este:

Excelent pregatit profesional
Serios si responsabil
Ordonat, riguros
Punctual
Capabil sa comunice cu colegii si superiorii
Perfectionist
Capabil sa coordoneze activitati intre echipe diverse

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea de a castiga o bogata experienta profesionala, lucrand intr-una dintre cele mai importante companii software din România
Pachet salarial atractiv si motivant.
Training

Solutiile propuse de SIVECO Romania se adreseaza intreprinderilor medii si mari din toate sectoarele industriale si comerciale, precum si administratiilor publice si companiilor prestatoare de servicii.
Dezvoltam proiecte de succes impreuna cu numeroase companii internationale, de-a lungul anilor colaborarea noastra evoluand spre un veritabil parteneriat. Astfel de beneficiari sunt HP Germania, Amano Belgia, Grupul Nepenthes din Franta si multi, multi altii.