Responsabil cu Sistemul Managementului Calitatii

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul se subordoneaza Directorului de departament si nu are personal in subordine
Descrierea postului:
- Cunoasterea standardelor de managementului calitatii "familia ISO 9000"
- Sa respecte Standardul SR EN ISO 9901:2001, procedurile de sistem si pe cele operationale
- Elaboreaza procedurile interne de executie si control
- Realizeaza controlul calitatii la nivel de directie (urmareste activitatile de inspectii, ia masuri in cazul constatarii unuor rezultate necorespunzatoare
- Informeaza managementul cu privire la:
- documentelor interne si de provenienta externa
- Fisele de post pentru toate functiile existente
- reclamatiile primite si masurile stabilite pentru rezolvare
- masurile luate in urma auditurilor interne sau externe
- actiunile corective/preventive stabilite in directie
- stadiul realizarii masurilor stabilite la audituri
- elaboreaza programul de instruire anual pe linie de SMC si profesionala
- Urmareste respectarea cerintelor din planurile calitatii (proiectare/fabricati/montaj
- Asigura interfata cu Directia Achizitii pentru stabilirea Listei furnizorilor acceptati
- Initiaza actiuni corective prompte pentru eliminarea tuturor neconformitatilor atunci cand procesele de masurare sunt in afara limitelor cerute de confirmarea metrologica
- efectueaza controlul privind inchiderea Fiselor de neconformitate rezultate in urma auditurilor
- informeaza in scris conducerea directiei asupra aspectelor privind respectarea tehnologiilor sau necesitatilor de aplicare a actiunilor preventive.

CERINTE

- Experinta minim 5 ani in domeniul managementului calitatii
- Studii superioare, Curs Specialist Managementul calitatii si/sau Auditor Intern
- Cunostinte operare PC: MC Office, Outlook
- Carnet de conducere categoria B
- Limba engleza nivel bine, franceza constituie un avantaj
- Capacitate buna de analiza si sinteza, de a intocmi planuri si programe, de a organiza si controla o activitate ce se desfasoara sub presiune
- Buna capacitatea de intelegere si comunicare
- Spirit de echipa, capacitate de initia actiuni

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv, mediu de lucru profesionist

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale