Responsabil cu siguranta lucrarilor in santier

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul este subordonat Managerului de Proiect si nu are oameni in subordine.

Responsabilitati:
- instruieste personalul aflat pe santier in privinta normelor de securitate a muncii si de siguranta
- se asigura permanent ca aceste norme sunt respectate (verifica existenta echipamentelor de protectie si a utilizarii acestora, verifica desfasurarea activitatilor si se asifura ca personalul nu se supune unor riscuri inutile)
- verifica respectarea de catre personalul din santier a instructiunilor de folosire ale diverslor echipamente, utilaje, schele, etc.
- ia masurile ce se impun cu privire la respectarea tuturor normelor de securitate si siguranta si raporteaza nerespectarea lor

CERINTE

Experienta de cel putin 3 ani pe o pozitie de Responsabil cu Siguranta Lucrarilor in santiere
Studii tehnice absolvite - preferabil Facultatea de Constructii
Buna cunoastere a MS Office (Word, Excel)
Cunostinte medii de limba engleza
Cursuri sau atestate in domeniul sigurantei lucrarilor - prezinta avantaj
Carnet cat.B
Disponibilitate la deplasari in tara si la program prelungit; disponibilitate la lucrul in santier
Atentie la detalii, spirit organizatoric, seriozitate, bune abilitati de comunicare si relationare ; capacitate de lucru individuala, rezistenta la stres
Trasaturi de personalitate: persoana organizata, meticuloasa, proactiva, cu atitudine pozitiva

BENEFICII OFERITE

Se ofera un pachet salarial atractiv si posibilitati de promovare conform performatelor.

Numai candidatii selectati vor fi contactati

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale