Responsabil cu controlul tehnic de calitate - Retele electrice

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordonarea activitatii controlului tehnic de calitate pentru lucrarile de instalatii eletrice executate in cadrul santierelor;
- Exercita controlul sistematic al calitatii lucrarilor pe faze de executie si apreciaza importanta deficientilor de calitate constatate, in corelare cu prevederile caietului de sarcini si al normelor tehnice;
- Instiinteaza conducerea de neconformitatile de ordin calitativ constatate si de nerespectarea termenelor sau solutiilor propuse ca remediere, in vederea dispunerii de masuri;
- Inscrie in documentele de calitate constatarile si masurile dispuse la controlul calitatii efectuat;
- Verifica realizarea corectiilor si masurilor corective si eficienta acestora in inlaturarea neconformitatilor;
- Verifica existenta certificatelor de calitate/conformitate, a testelor de laborator pt. materialele utilizate si analizeaza rezultatele obtinute din punct de vedere al incadrarii in limitele admisibile;
- Intocmeste si semneaza cererile de inspectie a lucrarilor;
- Intocmeste si semneaza procesele verbale de receptie calitativa a lucrarilor;
- Participa la inspectiile efectuate de ISC si raspunde de aducerea la indeplinire a masurilor dispuse cu aceasta ocazie;
- Pune la dispozitia organelor de control documentele necesare verificarii fazelor de executie;
- Participa la fazele determinante;
- Verifica ducerea la indeplinire a m¿surilor dispuse la inspec¿iile efectuate de Inspec¿ia de stat ¿n construc¿ii, echipe de audit, etc

CERINTE

- Studii superioare absolvite
- 4-6 ani experien¿¿ ¿n domeniul instalatiilor in construc¿ii, din care 2-3 ca Responsabil CQ;
- Autorizatie valabila de „Responsabil cu controlul tehnic de calitate in constructii”, domeniul: Retele electrice
- Limba englez¿ sau franceza – nivel mediul;
- Cuno¿tin¿e bune operare PC (MS Office);
- Foarte bun¿ capacitate de analiz¿ a datelor, rigurozitate;
- Flexibilitate
- Pragmatism ¿i orientare c¿tre rezultate;
- Bune abilit¿¿i de comunicare

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru international, salariu atractiv si bonusuri functie de performanta

Numai candidatii selectati vor fi contactati.

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale