RESPONSABIL CONTRACTE

HOLCIM (ROMANIA) SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

 Gestioneaza informatiile aferente activitatii de vanzare din cadrul diviziei Betoane si Agregate pe zona Bucuresti
 Este responsabil pentru implementarea si respectarea politicilor si procedurilor companiei referitoare la administratie vanzari si managementul creditelor acordate clientilor
 Creeaza, mentine, urmareste si verifica conditiile comerciale de vanzare (preturi, discounturi, termene de plata, materiale, etc.) in sistemele de vanzare
 Centralizeaza si verifica contractele de betoane si agregate pentru zona Bucuresti
 Asigura interfata cu celelalte departamente pentru aspectele legate de fluxul comercial

CERINTE

 Studii superioare economice
 Minim 1 an experienta de lucru intr-o activitate similara, preferabil in cadrul unei companii multinationale
 Abilitati de comunicare si orientare catre client
 Spirit de echipa si colaborare
 Cunostinte operare PC: Ms Office; cunostinte SAP reprezinta un avantaj

Holcim este unul dintre liderii mondiali în producţia de ciment, betoane şi agregate (nisip şi pietriş) şi în servicii aferente industriei materialelor de construcţie. Compania elveţiană a cucerit o prezenţă puternică pe piaţă în peste 70 de ţări, pe toate continentele, având aproximativ 60.000 de angajaţi. Holcim a fost una dintre primele companii din această industrie care a investit în Europa de Est după 1989.

Holcim (România) S.A. deţine în prezent 3 fabrici de ciment în Turda, Câmpulung şi Aleşd, 14 staţii de betoane ecologice şi 4 staţii de agregate. Holcim (România) are în prezent aproximativ 1,300 angajaţi.