Responsabil Comunicare Online

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

Concepe si implementeaza strategii de comunicare on-line in concordanta cu strategia generala de comunicare a bancii
- dezvolta campanii de promovare on-line in vederea sustinerii actiunilor comerciale si contribuie la atingerea obiectivelor de marketing si comunicare;
- monitorizeaza si analizeaza in permanenta site-urile si actiunile de comunicare on-line ale concurentei;
- identifica si recomanda solutii de imbunatatire a continutului si organizarii site-ului si a modalitatilor de promovare on-line a produselor bancii;
- urmareste si evalueaza performanta si eficienta campaniilor on-line.

CERINTE

- experienta de lucru in domeniul on-line: strategii si tehnici de comunicare Internet, elaborare si implementare proiecte on-line;
- cunostinte de planning si buying media on-line;
- cunostinte de retele de calculatoare, programare internet si securitate aplicatii web;
- experienta in utilizarea HTML, JavaScript, SQL, PHP etc;
- buna cunoastere a domeniului financiar / bancar si a produselor specifice;
- bune cunostinte de engleza si / sau franceza;
- abilitati excelente de comunicare verbala si scrisa.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant
- Posibilitatea de a va alatura unei echipe de profesionisti

BRD - Groupe SociBRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.