Responsabil Comunicare

SIVECO Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Raporteaza la: Marketing Manager

Are responsabilitati în urmatoarele domenii:

Concepere si aplicare plan de comunicare - informare pentru angajati, clienti, actionari si public cu privire la serviciile, produsele, performantele si planurile companiei
Activitati de Demand Generation: Campanii media (aparitii in presa, publicitate), articole, comunicate de presa, realizare materiale promotionale, evenimente
Activitati de Lead Generation: realizare buletine informative

CERINTE

Educatie:
Studii superioare de specialitate

Calificari obligatorii:

Experienta de minim 3 ani in activitati de marketing intr-o firma de IT
Experienta in conceperea si aplicare unui plan de comunicare
Experienta in organizarea de evenimente de prezentare
Bune cunostinte de utilizare MS Office (Excel, PowerPoint)
Autonomie in gasirea si implementarea de solutii
Cultura solida IT
Engleza ¿ cunostinte avansate

Candidatul ideal este:

Excelent pregatit profesional
Serios si responsabil
Ordonat, riguros
Punctual
Capabil sa comunice cu colegii si superiorii
Perfectionist
Capabil sa coordoneze activitati intre echipe diverse

BENEFICII OFERITE

Va oferim:

Posibilitatea de a castiga o bogata experienta profesionala, lucrand intr-una dintre cele mai importante companii software din Romania
Pachet salarial atractiv si motivant
Training

Solutiile propuse de SIVECO Romania se adreseaza intreprinderilor medii si mari din toate sectoarele industriale si comerciale, precum si administratiilor publice si companiilor prestatoare de servicii.
Dezvoltam proiecte de succes impreuna cu numeroase companii internationale, de-a lungul anilor colaborarea noastra evoluand spre un veritabil parteneriat. Astfel de beneficiari sunt HP Germania, Amano Belgia, Grupul Nepenthes din Franta si multi, multi altii.