RESPONSABIL COMERCIAL DE ZONA DISTRIBUTIE VEHICULE

MANPOWER Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabil de atingerea obiectivelor fixate pentru zona sa;
Urmareste si anima activitatile comerciale pe puncte de vanzare si pe distribuitori si asigura informarea corecta a managementului;

- Dezvoltarea retelei de vanzare
- analizeaza piata , prezenta marcii si propune un plan de actiune pentru a raspunde asteptarilor clientilor finali;
- dezvolta reteaua ( prospectare) ;

- Realizarea unui plan de actiune
- planificarea si pregatirea vizitelor in retea;
- participa la elaborarea obiectivelor in volume;
- pune in aplicare politica comerciala a grupului;
- estimeaza rezultatele si urmareste mijloacele comerciale ale zonei;
- pune in aplicare metodele de animare comerciala din retea precum si sistemele de prime din retea;
- controleaza si verifica Comunicarea/Publicitatea in retea;
- urmareste buna gestiune a stocurilor in volume, calitate si rotatie;

CERINTE

Absolvent/absolventa de studii superioare;
Experienta semnificativa in zona comerciala ( de preferat , zona de distributie auto, dealeri etc.)
Cunoasterea modalitatilor comerciale specifice sistemul vanzarilor auto prin distribuitori;
Interes pentru industria auto;
Cunoasterea limbii franceze- nivel avansat;
Limba engleza reprezinta un plus;

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant

Manpower Romania este agentia de recrutare si plasare de forta de munca temporara si permanenta mereu aproape de tinerii studenti si absolventi.
Va cunoastem calitatile, asteptarile, dorintele, nevoile, cautarile si va oferim tot sprijinul nostru in construirea carierei la care visati. Impartasim astfel convingerea ca in orice loc este nevoie mereu de tineri valorosi.
Prin partenerii nostrii, companii de succes in toate domeniile de activitate, va propunem proiecte temporare si permanente care va dau sansa sa castigati o experienta cat mai vasta in medii de lucru diverse.
* Transmiterea unui CV ca raspuns la acest anunt direct pe site presupune acordul dumneavoastra fata de vizualizarea, procesarea si analizarea datelor dumneavoastra personale de catre reprezentantii Manpower Romania si de catre terti.