RESPONSABIL COMERCIAL-CLIENTI MARI

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Societate comerciala cu pozitie majora pe piata gazelor din Romania, clientul nostru inregistreaza peste 30 de ani de experienta in domeniul distributiei si comercializarii gazelor naturale.
Cu o structura a actionariatului mixta, romano-franceza, societatea are sanse considerabile sa accelereze procesul de dezvoltare si modernizare, astfel incat sa devina in scurt timp o societate competitiva de nivel european.
Negocierea unor conditii favorabile pentru serviciile si produsele specifice pietei gazelor naturale solicitate de catre client
Optimizeaza portofoliul de furnizori de servicii si produse specifice pietei gazelor naturale
Urmareste derularea in bune conditii a contractelor in vigoare
Intocmeste si actualizeaza baza de date cu furnizorii de pe piata
Asigura cunoasterea pietei, a competitorilor si a directiilor de actiune
Prospecteaza piata in cautarea oportunitatilor de afaceri ce duc la reducerea costurilor cu achizitiile, in conditiile neafectarii continuitatii livrarilor si a calitatii acestora
Asigura, prin contractele din portofoliu, sursele necesare, injectia in depozite in sezonul cald, extractia din depozite in sezonul rece, transportul si distributia gazelor naturale continuu si in conditii de siguranta si calitate catre client
Intocmeste periodic rapoarte de analiza privind activitatea de achizitie pe piata gazelor naturale si propune actiuni preventive si/sau corective in acord cu obiectivele
Raspunde de definirea si respectarea politicii de achizitii gaze si de promovarea activitatilor asociate acesteia
Raspunde de negocierea unor clauza contractuale avantajoase si de buna derulare a contractelor din portofoliu.

CERINTE

Studii superioare finalizate – profil economic
Experienta de minim 3 ani intr-o pozitie similara
Experienta solida in negocieri de clauze contractuale
Cunoasterea pietei gazelor naturale constituie un avantaj
Cunostinte solide de limba engleza (vorbit si scris)
Abilitati foarte bune de comunicare
Orientare spre client
Capacitate de analiza si sinteza, capacitate de previziune si planificare
Simtul raspunderii
Initiativa si implicare
Excelente abilitati de negociere si mediere.

BENEFICII OFERITE

Posibilitati de dezvoltare profesionala intr-o companie multinationala
Lucru intr-o echipa dinamica.

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorii companiei, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

ABC Human Capital poate fi juristul personal pe probleme de legislatie a muncii, recrutorul eficient si rapid, administratorul resurselor umane, provider-ul de leasing de personal, evaluatorul psiho-profesional neutru si competent, pe scurt: PARTENERUL DE AFACERI DISCRET SI EFICIENT.