Responsabil comercial/ Area Sales Representative - mat de constructii

NEFERTITI Human Capital Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o importanta companie specializata in dezvoltare imobiliara, companie ce furnizeaza- ca activitate adiacenta- materiale de constructi de inalta calitate, in conditii cel putin avantajoase pentru clientii sai . Pana la sfarsitul anului 2008 compania isi va extinde aria de interes in inca 10 judete, urmand ca in anul 2009 reprezentantele sale sa fie prezente in toata tara.

ATRIBUTII:
- Pastreaza legatura cu clientii, ii contacteaza periodic pentru a le determina necesitatile.
- Explica si consiliaza utilizarea materialelor de constructii potrivite pentru fiecare constructie/lucrare in parte.
- Face oferte de pret si le negociaza cu clientii.
- Face demersurile specifice pentru identificarea de noi clienti.
- Realizeaza studii de marketing si propune produse noi.
- Fixeaza cu clientii termenele de livrare.
- Asigura facturarea conform legilor in vigoare si urmareste incasarile conform termenilor contractuali.

CERINTE

- studii superioare
- experienta profesionala - cel putin 2 ani in domeniul vanzarilor
- abilitati, cunostinte si competente in domeniu
- permis de conducere
- cunostinte operare PC

BENEFICII OFERITE

- negociabile

NEFERTITI Human Capital Consulting iti garanteaza deplina confidentialitate a datelor trimise, lucreaza alaturi de tine la alegerea/ schimbarea/ consolidarea carierei, iti prezinta in timp real toate oportunitatile ivite in portofoliul sau, iti prezinta fiecare job in parte, fara a ascunde nici un inconvenient legat de acesta.
Trimite-ne CV-ul tau si lasa consultantii nostri sa lucreze pentru tine. Alaturi de Nefertiti Human Capital Consulting nu pierzi nimic (nici macar timp - te invitam la interviu doar dupa ce iti prezentam telefonic job-ul si ne asiguram ca esti interesat de el) dar primesti consultanta unor specialisti fara a face alt efort decat sa te prezinti la un interviu.