Responsabil Comenzi Speciale (stock control)

RTC Holding - membru RTC Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Urmareste permanent stocurile pentru asigurarea unui nivel optim al acestora si eliminarea rupturilor de stoc;
- Urmareste derularea relatiilor comerciale cu furnizorii sub aspectul aprovizionarii;
- Raspunde de optimizarea circuitului economic (emiterea comenzii catre furnizor, primirea marfii);
- Intocmeste raportari si statistici legate de nivelul si varsta stocurilor, viteza de rotatie;
- Urmareste derularea comenzilor speciale;
- Optimizeaza in permanenta comunicarea cu echipele de vanzari
- Stabileste si propune modalitati de lichidare a stocurilor vechi

CERINTE

- Studii superioare finalizate (preferabil studii economice);
- Experienta anterioara (aprovizionare/logistica) - minim 1 an;
- Cunostinte de operare PC (Word, Excel) ¿ nivel avansat;
- Cunostinte limba engleza - nivel avansat;
- Abilitati de comunicare & coordonare, persoana dinamica, responsabila, bun organizator.

BENEFICII OFERITE

- Posibilitati de dezvoltare a carierei;
- Mediu de lucru atractiv & dinamic.

DESCRIEREA FIRMEI

Lider national in distributia de birotica si papetarie.
Compania a dezvoltat cea mai bogata oferta de produse existente pe piata, cu peste 6000 de articole, reunite in conceptul |all 4 office|: papetarie, mobilier & aparatura de birou, consumabile, produse IT, telefonie mobila, produse scolare, articole promotionale, produse electronice si electrocasnice, produse de curatenie si igiena, produse food & drinks.