Responsabil clientela retail/RMB pe perioada determinata 1 an la Agentia Camil Ressu – Bucuresti

MKB ROMEXTERRA BANK S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

MKB Romexterra Bank angajeaza responsabil clientela retail/RMB pe perioada determinata 1 an la Agentia Camil Ressu – Bucuresti

CERINTE

Conditii de participare:
- Studii superioare
- Minim 1 an experienta in banca
- Buna intelegere a produselor bancare si a domeniului financiar
- Cunoasterea reglementarilor bancare
- Orientare catre client
- Focalizat si capabil sa incheie contracte
- Abilitati de vanzare
- Gandire analitica
- Proactivitate
- Abilitate de lucru in conditii de stres si termene stranse
- Atitudine de asumare a responsabilitatii
- Initiativa si autonomie (in limite stabilite)
- Abilitati in rezolvarea problemelor
- Bune abilitati de lucru in echipa
- Flexibilitate si perseverenta

Avantaje:
- Experienta in vanzari/ marketing de minim 2 ani in banca
- Cunostinte privind activitatea de creditare si analiza economico-finaciara
- cunoastere buna a limbii engleze

Atributii:
- Administrarea, mentinerea si dezvoltarea unui portofoliu de clienti si atragerea de noi clienti
- Efectuarea de prescoring si verificarea documentatiei furnizate de clienti
- Sustine dezvoltarea relatiei cu clientii bancii pe linia de Retail, IMM si Corporatii

Persoanele selectate vor fi contactate telefonic ulterior.
Nu vor fi luate în considerare cererile candidatilor care nu îndeplinesc conditiile cerute.

MKB Romexterra Bank S.A., held in proportion of 55.32% by MKB Bank, the third Hungarian bank, member of BayernLB from Germany.