Responsabil Clientela Parteneriate

RAIFFEISEN BANK

Job expirat

RESPONSABILITATI

·Identifica segmentul de piata vizat de produsele de creditare persoane fizice pe care le promoveaza
·Defineste strategia de abordare a segmentului de piata vizat
·Identifica necesitatile segmentului de clientela vizat, intocmeste oferte si incheie parteneriate
·Administreaza implementarea la nivelul Administratiei Centrale a parteneriatelor strategice incheiate
·Participa activ la cresterea volumului si numarului de produse vandute prin intermediul partenerilor strategici
·Urmareste adaptarea produselor de creditare adresate persoanelor fizice la cererea pietei si se implica activ in dezvoltarea acestor produse

CERINTE

·Studii superioare (preferabil economice sau juridice)
·Minim 2 ani experienta in domeniul bancar
·Minim 1 an experienta in domeniul vanzarilor active
·Cunostinte foarte bune in segmentul produselor de creditare adresate persoanelor fizice
·Abilitati foarte bune de comunicare, prezentare si decizie
·Abilitati de negociere
·Cunostinte bune de operare PC
·Cunostinte bune de limba engleza
·Disponibilitate pentru deplasari in teritoriu
·Responsabilitate si initiativa

BENEFICII OFERITE

· Pachet salarial atractiv, corelat cu expertiza dumneavoastra
· Pachet consistent de beneficii
· Oportunitati reale de dezvoltare profesionala

Raiffeisen Bank este un partener pe termen lung pentru toti clientii sai, oferind o gama completa de servicii financiare la standarde inalte si generand o rentabilitate peste medie a capitalului propriu.