Responsabil Clientela IMM

Raiffeisen Bank

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Dezvolta portofoliul de clienti al bancii prin atragerea de noi clienti din segmentul IMM Medii
-Negocieaza, structureaza si analizeaza tranzactiile de creditare
-Stabileste lista de clienti potentiali pentru vanzarea produselor bancii pentru segmentul IMM Medii
-Asigura pregatirea documentatiei si analiza tranzactiilor in scopul aprobarii cererilor de credit pentru clientii IMM Medii
-Sprijina directorii de agentie/sucursala pentru dezvoltarea unui portofoliu de clientii IMM Medii
-Raspunde de calitatea serviciilor si produselor solicitate de clientii din segmentul IMM

CERINTE

-Studii superioare economice, tehnice sau juridice
-Minim 1 an experienta in domeniul bancar
-Buna intelegere a produselor bancare si a domeniului financiar
-Cunoasterea reglementarilor bancare
-Buna cunoastere a limbii engleza
-Foarte bune abilitati de vanzare si de negociere
-Abilitati de rezolvare a problemelor
-Cunostinte bune de operare PC
-Capacitate de decizie
-Orientare catre client
-Abilitate de lucru in conditii de stres si termene-limita
-Bune abilitati de relationare interpersonala si de lucru in echipa

BENEFICII OFERITE

Beneficiile parteneriatului cu Raiffeisen Bank:
· Pachet de compensare motivant, direct corelat cu rezultatele ob¿inute
· Programe de instruire si dezvoltare profesional¿ si personal¿

DESCRIEREA FIRMEI

Raiffeisen Bank - un loc de munca excelent
Istoricul si traditia de 130 de ani a grupului RZB, resursele sale, orientarea catre calitate si satisfacerea nevoilor clientilor vor constitui un sprijin în afirmarea talentului tau si te vor ajuta sa-ti transpui visele în realitate. Iti oferim un loc de munca dinamic si provocator si întreg sprijinul necesar pentru a putea obtine rezultate foarte bune.
Alatura-te echipei noastre, pune-ti amprenta personalitatii si vei reusi !

Raiffeisen Bank Romania -Banca ta de incredere !
Impreuna suntem mai puternici!