RESPONSABIL AUTORIZATII SI SITE AQUISITION

CAMUSAT ROM TELECOMUNICATII

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Localizeaza pe harta si identifica in teren posibilele locatii pentru site-uri GSM
- Intocmeste raportul cu datele de identificare ale locatiilor viabile pentru site-urile GSM
- Supune atentiei clientului raportul si in functie de alegerea locatiei incepe negocierea cu proprietarul locatiei alese
- Clarifica situatia juridica a proprietarului prin obtinerea de documente conexe (acte succesiune, uzucapiune etc)
- Pregateste documentatia pentru participarea la licitatiile locale si sustine documentatia in numele clientului
- Contacteaza si/sau identifica noi subcontractori pentru diferite lucrari cadastrale, dezmembrare si intabulare
- Pastreaza si imbunatateste relatia de colaborare cu clientii si proprietarii terenurilor indiferent daca sunt persoane fizice, juridice sau institutii publice
- Se asigura de preluarea facturilor aferente contractele cu furnizorii/clientii ¿i solicita acceptul de plata
- Intocmirea documentatiei de obtinere a Certificatului de Urbanism precum si sustinerea dosarului la emitentul actului
- Obtinerea avizelor / acordurilor si studiilor solicitate prin Certificatul de Urbanism
- Intocmirea documentatiei de obtinere a Autorizatiilor de Construire precum si sustinerea dosarului la Institutia Publica emitenta
- Obtinerea Autorizatiilor de Construire, in concordanta cu O 1430/2005 (ptr. aprobarea Normelor metodologice de aplicare a Legii nr. 50/1991 privind autorizarea executarii lucrarilor de constructii)

CERINTE

- Studii superioare (Facultatea de Drept reprezinta avantaj)
- Experienta minim 2 ani intr-o pozitie similara
- Cunoaterea legislatiei si a procedurilor de obtinere a autorizatiilor de constructie
- Disponibilitate pentru deplasari
- Abilitati dezvoltate de comunicare si negociere
- Cunostinte limba engleza - nivel avansat
- Permis auto categoria B

CAMUSAT ROM TELECOMUNICATII este o companie apartinand grupului francez CAMUSAT care activeaza in domeniul infrastructurii pentru telecomunicatii.

Departamentul Autorizatii si Site Aquisition se ocupa de incheierea contractelor de inchiriere pentru terenurile aferente statiilor si de autorizarea in vederea executiei lucrarilor de instalare statii fixe emisie receptie telefonie mobila GSM.