RESPONSABIL AUTORIZATII SI SITE AQUISITION

CAMUSAT ROM TELECOMUNICATII

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Localizeaza pe harta si identifica in teren posibilele locatii pentru site-uri GSM
- Intocmeste raportul cu datele de identificare ale locatiilor viabile pentru site-urile GSM
- Supune atentiei clientului raportul si in functie de alegerea locatiei incepe negocierea cu proprietarul locatiei alese
- Clarifica situatia juridica a proprietarului prin obtinerea de documente conexe (acte succesiune, uzucapiune etc)
- Pregateste documentatia pentru participarea la licitatiile locale si sustine documentatia in numele clientului
- Contacteaza si/sau identifica noi subcontractori pentru diferite lucrari cadastrale, dezmembrare si intabulare
- Pastreaza si imbunatateste relatia de colaborare cu clientii si proprietarii terenurilor indiferent daca sunt persoane fizice, juridice sau institutii publice
- Se asigura de preluarea facturilor aferente contractele cu furnizorii/clientii ¿i solicita acceptul de plata
- Intocmirea documentatiei de obtinere a Certificatului de Urbanism precum si sustinerea dosarului la emitentul actului
- Obtinerea avizelor / acordurilor si studiilor solicitate prin Certificatul de Urbanism
- Intocmirea documentatiei de obtinere a Autorizatiilor de Construire precum si sustinerea dosarului la Institutia Publica emitenta
- Obtinerea Autorizatiilor de Construire, in concordanta cu O 1430/2005 (ptr. aprobarea Normelor metodologice de aplicare a Legii nr. 50/1991 privind autorizarea executarii lucrarilor de constructii)

CERINTE

- Studii superioare (Facultatea de Drept reprezinta avantaj)
- Experienta minim 2 ani intr-o pozitie similara
- Cunoaterea legislatiei si a procedurilor de obtinere a autorizatiilor de constructie
- Disponibilitate pentru deplasari
- Abilitati dezvoltate de comunicare si negociere
- Cunostinte limba engleza - nivel avansat
- Permis auto categ B

CAMUSAT ROM TELECOMUNICATII - companie cu capital integral strain, ce activeaza pe piata de telecomunicatii din 1997