Responsabil Asigurari

BRD FINANCE IFN SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Mentinerea si dezvoltarea relatiei cu companiile de asigurari si cu brokerii de asigurari
Urmarirea estimarilor lunare transmise de asiguratori, coerenta lor si plata conform prevederilor contractuale
Calculul comisioanelor lunare daca acestea nu sunt calculate automat
Implementarea in sistemele informatice a noilor scheme de comisionare
Intocmirea de rapoarte necesare intern sau cerute de parteneri
Urmarirea dosarelor transmise si despagubite
Urmarirea reconcilierii cu toti asiguratorii in ceea ce priveste sumele primite ca despagubiri.
Mentinerea bazelor de date cu persoanele de contact ale asiguratorilor, acolo unde clientii pot sa-si aleaga singuri asiguratorul.
Mentinerea relatiei cu toate departamenetele din BRD Finance in care exista activitati legate de gestionarea asigurarilor.
Realizarea documentelor normative interne privind gestionarea asigurarilor in companie
Elaborarea, impreuna cu factorii de decizie ai companiei, a fluxurilor a fluxurilor si proceselor organizationale necesare bunei gestionari a asigurarilor

CERINTE

Spirit de echipa
Abilitati de organizare si de gestiune a timpului
Capacitate de analiza si sinteza
Capacitate de a lucra in echipa
Abilitati de comunicare
Absolvent de studii superioare
Experienta in domeniul asigurarilor de minim 1 an
Buna cunoastere a produselor din domeniul asigurarilor.
Cunostinte avansate de utilizare Excel
Cunoasterea limbii engleza sau franceza nivel avansat
Cunostinte generale despre tipurile de comisioane platite de asiguratori pentru activitatile de intermediere in vinzarea de asigurari

BRD Finance IFN S.A. este o societate specializata in acordarea creditelor de consum, membra a Grupului Soci?t? G?n?rale, fiind creata in anul 2004.

Activitatea companiei este concentrata pe gestionarea creditelor pentru achizitionarea bunurilor de folosinta indelungata acordate la locul de vanzare, colaborand cu o serie de comercianti, atat la nivel national, cat si local.
Parteneriatele incheiate cu mari retele de distribuitori (precum Carrefour, Praktiker, Real, Rombiz, Cosmo, Germanos, Depozitul de Calculatoare, Daniel, Diverta), permit accesul clientilor la o mare varietate de produse, de la electrocasnice, calculatoare, bunuri de larg consum, pana la bunuri pentru casa si gradina, mobila si multe altele.

BRD Finance IFN S.A. este prezenta in magazine fie direct, prin intermediul birourilor de credite, fie al operatorilor partenerilor.