Responsabil asigurarea conformitatii documentatiei/produselor - Produse pentru constructii

Praktiker Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intretinerea permanenta a dosarelor tehnice de produs prin verificarea si solicitarea catre furnizori a actualizarii documentatiei de conformitate (etichete, declaratii de conformitate CE/ de furnizor, manuale/instructiuni de utilizare, instalare, depozitare, manipulare, transport, certificate de conformitate, fise tehnice, fise tehnice de securitate etc.)
- Comunicare permanenta cu furnizorii, cu personalul din departamentul Vanzari si cu personalul QM in vederea prevenirii/rezolvarii neconformitatilor existente sau potentiale
- Verificarea prin sondaj, in magazine, a conformitatii articolelor cu documentatia specifica

CERINTE

- Studii superioare profil tehnic (absolvent Constructii constituie un avantaj)
- Experienta in domeniul produselor pentru constructii sau firme de constructii – minim 1 an
- Experienta in domeniul elaborarii de proceduri/instructiuni de lucru constituie un avantaj
- Bune cunostinte privind cerintele si nivelurile de performanta ale materialelor de constructii
- Bune cunostinte privind acquis-ul comunitar referitor la libera circulatie a marfurilor si protectia consumatorilor
- Cunostinte privind cerintele legale si de reglementare aplicabile produselor pentru constructii (CPD/ HG 622/2004, Regulamentul de atestare a conformitatii produselor pentru constructii in vigoare, standarde armonizate cu directiva CPD) constituie un avantaj
- Cunoasterea standardelor din seria ISO 9000 constituie un avantaj
- Bune cunostinte de limba engleza
- Capacitate de asimilare, sintetizare si aplicare a informatiei
- Bune abilitati de comunicare si organizare
- Flexibilitate, gandire analitica si sintetica
- Seriozitate, spirit de echipa

BENEFICII OFERITE

Pachetul salarial este in concordanta cu aceasta pozitie si cu toate avantajele oferite de o companie internationala: dezvoltare profesionala, cariera, experienta in retail.

Web: www.praktiker.ro

Apreciere, Respect si Recunoastere intr-o companie internationala.

Praktiker Romania, companie a Grupului German Praktiker, continua expansiunea! Unul dintre liderii europeni in domeniul DIY, Grupul German Praktiker detine 400 de magazine si peste 20.000 de angajati in 9 tari.

Avem nevoie de TINE, in aceasta mare echipa, daca esti o persoana deschisa, flexibila, motivata si dornica sa faca fata provocarilor, hotarata si experimentata.