Responsabil Asigurarea Calitatii / Specialist Calitate - Divizia Instalatii si Constructii

S.C. ELECTROPROIECT S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participa la intretinerea si optimizarea documentelor sistemului de management a calitatii,
- Participa la efectuarea de Audituri interne ale SMC,
- Propune actiunile corective, ca urmare a auditurilor interne si urmareste implementarea acestora
- Intocmeste Planul calitatii pentru lucrarile contractate si urmareste respectarea acestuia,
- Monitorizeaza performantele proceselor din cadrul organizatiei,
- Comunicarea cu clientii interni si externi pentru a asigura eliminarea defectelor de calitate.

CERINTE

- Studii superioare tehnice;
- Experienta in domeniul calitatii de cel putin 3 ani;
- Cunoasterea Standardelor din Seria ISO 9000 si a legislatiei interne din domeniul calitatii;
- Instruire auditor intern AQ;
- Cunostinte minime de analiza statistica a datelor;
- Foarte buna utilizare a programelor: Word, Excel, Powerpoint, Visio;
- Cunostinte de limbi straine: Engleza - nivel avansat;
- Franceza - nivel mediu;
- Permis auto;
- Bune abilitati de comunicare, atitudine proactiva, spirit de echipa, receptivitate la instruire.

BENEFICII OFERITE

Posibilitati de instruire si promovare intr-un mediu de lucru dinamic.

Divizia Instalatii si Constructii asigura grupului UTI o pozitie de lider pe piata in domeniul instalatiilor electrice de medie si joasa tensiune, instalatiilor de curenti slabi, avand o pozitie dominanta in domeniul sistemelor de climatizare, al instalatiilor mecanice si al sigurantei la foc.

Misiunea:
Prin identificarea nevoilor clientilor Divizia Instalatii si Constructii ofera echipamente si servicii, precum si solutii la cheie, eficiente si la un inalt nivel tehnic si calitativ, pentru proiecte de amploare in domeniul constructiilor civile si industriale.