RESPONSABIL ASIGURAREA CALITATII MEDICAMENTE

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

elaborarea, revizuirea periodica si difuzarea Manualului Calitatii in care se declara politica de calitate a societatii;
- elaborarea, revizuirea si difuzarea Procedurilor Standard de Operare (PSO) generale, aplicabile organizatiei si a celor specifice departamentului subordonat;
- gestionarea documentelor sistemului de Asigurarea Calitatii si a inregistrarilor referitoare la sistemul de management al calitatii.
- participarea la programele de calificare si validare din cadrul societatii;
- elaborarea, redactarea si difuzarea Planurilor de audit intern al calitatii, a Programului de audit intern al calitatii (anual) si efectuarea auditurilor interne in toate structurile organizatorice (departamente, laboratoare etc.);
- elaborarea, redactarea si difuzarea Rapoartelor de audit intern si audituri la furnizori;
- identificarea activitatilor comune celorlalte departamente si intocmirea, impreuna cu acestea, a Procedurilor Standard de Operare necesare unei bune colaborari interdepartamentale;
- intocmirea periodica a rapoartelor de activitate din cadrul firmei si Departamentului Asigurarea Calitatii.
- asigurarea difuzarii si cunoasterii standardelor specifice managementului calitatii, precum si a altor documente referitoare la calitate;
- coordonarea activitatilor de instruire.

CERINTE

- farmacist sau inginer chimist;
- minim doi ani vechime intr-un post similar in industria farmaceutica;
- cunostinte de limba engleza.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv;
- mediu de dezvoltare si afirmare profesionala;
- participarea la manifestari stiintifice in domeniul medicamentului;
- participarea la cursuri de perfectionare, specializare, schimburi de experienta etc