Responsabil Asigurarea Calitatii / AQ

IMSAT SEE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Cunoasterea legislatiei in domeniu privind Calitatea
- Urmarirea respectarii sistemului integrat al calitatii si controlul permanent al calitatii executiei pentru lucrarile in derulare
- Elaboreaza planurile calitatii si raspunde de calitatea documentelor intocmite pe care le si semneaza,
- Intocmeste dosarul de calitate - conformity file, conform procedurilor agreate cu clientii pentru proiectele angajate,
-Comunica stadiul intocmirii dosarului de calitatesi a planurilor calitatii atat directorului de departament cat si PM-ului.
-Verifica executia operatiilor conform Planului Calitatii ;
-Verifica documentele ce certifica calitatea produselor executate ;
-Participa la receptia produselor ce sosesc in societate ;
-Controleaza modul de depozitare, conservare, ambalare si livrare ;
-Inspecteaza produsele executate ;
-Constata neconformitatile, intocmeste RNC si urmareste solutionarea lui ;
-Participa la inspectiile si auditurile efectuate la furnizori ;

CERINTE

- Inginer profil electric sau studii tehnice domeniul electric, experienta profesionala minim 3 ani in domeniul Asigurarii Calitatii.
- Cunoasterea normelor si standardelor romanesti si internationale in domeniul calitatii.
- Cunostinte bune de utilizare a PC: Microsoft Office
- Cunostinte de limba engleza si/sau franceza
- Carnet de conducere cat.B - avantaj
- Disponibilitate la deplasari in tara si in strainatate
- Persoana proactiva, energica, onesta, cu atitudine pozitiva
- Bune abilitati de organizare si comunicare, atentie la detalii, viteza de reactie, disciplina.

BENEFICII OFERITE

- Se ofera un mediu de lucru profesionist, un salariu atractiv si bonusuri functie de performanta.

- Numai candidatii selectati vor fi contactati.

DESCRIEREA FIRMEI

Integrare echipamente electrice de joasa tensiune pentru:
- Camere de comanda containerizate si subansambluri functionale de proces pentru turbine de gaz cu puteri intre 40-220MW;
- Grupuri containerizate motor/generator cu puteri pina la 3.7MW;
- Cabine prefabricate de control electric si electronic pentru platforme petroliere si petrochimie
Realizare panouri de:- Distributie de joasa tensiune CA si/sau CC si control;
- Protectie si excitatie generator.