RESPONSABIL ASIGURAREA CALITATII

STRAERO S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

1)Participa la elaborarea, implementarea si optimizarea documentelor sistemului de management al calitatii
2)Planifica si conduce auditurile interne SMC
3)Propune actiunile corective derivate din audituri si urmareste implementarea acestora
4)Intocmeste planul calitatii pentru lucrarile contractate si urmareste respectarea acestuia
5)Intocmeste fisele de evaluare a partenerilor si furnizorilor
6)Monitorizeaza performantele proceselor din cadrul societatii

CERINTE

A)Studii superioare tehnice
B)Instruire auditor intern AQ
C)Experienta in domeniul calitatii minimum 5 ani
D)Cunoasterea standardelor seria ISO 9000, precum si ISO 17025, 14001, 18001 si normativele interne in domeniu
E)Cunoasterea avansate de operare Microsoft Office
F)Cunostinte minimale de analiza statistica
G)Cunostinte limbi străine suplimentare constituie un avantaj
H)Altele: Abilitati de comunicare, spirit de echipa, dinamism, adaptabilitate, autoperfectionare continua, entuziasm,creativitate

BENEFICII OFERITE

-Echipa de lucru tinara si entuziasta
-Mediu de lucru placut
-Oportunitati de promovare
-Pachet de beneficii

SC STRAERO SA are ca obiect de activitate principal cercetarea in domeniul analizei si încerc¿rilor de structuri aero ¿ astronautice. Practic, reusim s¿ acoperim întregul spectru de analiz¿ teoretic¿ si experimental¿, în domeniul certific¿rii din punct de vedere rezistent¿ mecanic¿ a produselor civile si militare, din domeniul aeronautic, auto, naval, feroviar si industria orizontal¿. Un nou domeniu creat în ultimii ani este cel al echipamentelor de testare psihologic¿ si fiziologic¿ a candidatilor la scolile de pilotaj civile si militare. De asemenea, societatea ofer¿ solutii complete în domeniul IT.